prva.jpgDinamo (Eduardo) : Hajduk 3-0

Najbolji strijelac Dinama Eduardo Da Silva sa 34 pogotka jučer je zabio i Hajduku čak 3,Dinamo osvojio prvenstvo sa 20 bodova prednosti od drugog Hajduka i 34 od trećeg Zagreba.Dinamo je na najbolji mogući način zatvorio prvenstvenu sezonu, sjajnom igrom i visokom pobjedom protiv Hajduka. Malo tko je sumnjao i da ćemo u posljednjem susretu 1. HNL doći do bodova, a za rušenje novih rekorda pobrinuo se sjajni Eduardo. Nitko nikada do ove utakmice nije postigao hat-trick u najvećem hrvatskom derbiju, ali Eduardo je u prekrasnoj subotnjoj večeri bio nezadrživ za Hajdukove braniče.Prvi je gol postigao već u 13. minuti, kada ga je uposlio nadahnuti Tomić, a za 2:0 se pobrinuo u 39. minuti kada je ulogu dodavača preuzeo reprezentativni mu kolega Ćorluka. To je, ujedno, bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor, a devet minuta prije kraja Eduardo je bio precizan i poslije Modrićeva ubacivanja iz kuta.Sve je završilo prekrasnim vatrometom i dodjelom pokala i medalja namjenjenih hrvatskom prvaku. Svečanost je uveličao i Jens Nowotny, koji je posebno za ovu prigodu stigao iz Njemačke.www.nk-dinamo.hr

12 Lončarić, 5 Ćorluka, 6 Pokrivač, 8 Tomić (od 74. Čale), 10 Modrić, 15 Carlos, 18 Sammir (od 61. Tadić), 20 Vukojević, 23 Schildenfeld, 24 Eduardo (od 85. Jertec), 26 Drpić